אם גם אתם, כמו רבים מאיתנו, נאבקים בקילוגרמים העודפים שלכם כבר חודשים ארוכים, הגיע הזמן שתעשו משהו בנידון. לא כל אחד מאיתנו הוא בעל משמעת עצמית מספיק חזקה כדי להבטיח שהוא לא יעלה במשקל או כדי להצליח בדיאטה לבד, ולכן ברור מדוע חלק מאיתנו זקוקים לעזרה. יש מי שיבחר לקחת חלק בקבוצת תמיכה שנפגשת פעם בשבוע כדי לדבר על הדברים, אך יש גם אחרים שיבחרו בדרכים שונות. ואתם? האם אתם רוצים להוריד את המשקל העודף שלכם לבד או בעזרתם של כמה מומחים בתחום? כמו כן, האם אתם רוצים לעשות דיאטה תוך שימוש בערכות הרזיה מהירה שיהפכו את התהליך לעוד יותר פשוט וקל להתמודדות או שאתם יכולים לחכות בסבלנות עד שהדברים יקרו באופן טבעי? אין תשובה אחת נכונה לכל השאלות האלה כי כל אחד מאיתנו יוכל לבחור את הדרך המתאימה לו ביותר.

איזון זו מילת המפתח

הבעיה עם דיאטות היא שהרבה פעמים אנשים עושים אותן בצורה קיצונית. הם אוכלים חודשים על גבי חודשים את כל המאכלים שאסור לאכול ושעדיף להימנע מהם, ואז, בבת אחת, עוברים לירקות ופירות. מעבר לכך שדיאטות כאלה לא יכולות להחזיק מעמד כי קשה להתמיד בהן, הן גם לא באמת בריאות לגוף ולכן בהחלט כדאי להימנע מהן. לעומת זאת, כאשר בוחרים בתוכנית ירידה במשקל מאוזנת שנמשכת לאורך זמן, אפשר להצליח בה הרבה יותר בקלות ולכן שווה לבדוק את האפשרות הזאת. אתם תראו שאם התפריט שלכם יהיה מאוזן ואם תשלבו בו מספיק פעילות גופנית ושתייה מרובה של מים, הרי שצפויה לכם הצלחה. התפריט חייב לכלול את כל אבות המזון כדי שהוא יהיה כזה שלא פוגע בגוף שלכם ולכן בהחלט כדאי לבנות אותו בעזרת דיאטנית מקצועית ומנוסה.

ללא פעילות גופנית ההצלחה תהייה מוגבלת

זה ידוע שבעידן המודרני שבו אנחנו חיים רבים מאיתנו לא זזים מספיק. אנחנו מבלים הרבה יותר מידי שעות מול מסכי המחשב והטלפון הנייד ונמצאים מעט מידי בתנועה. זה נשמע לכם מוכר וגם אתם תוהים איך ניתן לשנות את ההרגל? אם כך, כדאי לדעת שרק אם תתמידו בפעילות גופנית לאורך זמן הרי שהדיאטה שלכם תצליח, ובגדול. זה לא משנה איזה סוג של פעילות גופנית אתם רוצים לעשות ומתי בדיוק אתם מתחילים אותה, כי מה שחשוב זה לעסוק בה לפחות שלוש פעמים בשבוע. מעבר לכך שזה יזרז את תהליך הירידה במשקל, זה גם יגרום לכך שתרגישו הרבה יותר טוב מבחינה פיזית ונפשית. הפעילות הגופנית משמחת לבב אנוש וכל מה שנותר לכם זה רק לבחור את הספורט שבו אתם יכולים להיות טובים ושבו יהיה לכם יותר קל להתמיד. כדאי להתייעץ גם בנושא הזה עם המומחים כי אין סיבה לנסות לעשות את זה לבד.

 

תגיות: